HÜCRE ÜRETİMİ
Hücre üretim sürecinin başında, silikon waferların performans görüntüsü, güneş hücrelerinde kullanılan öncül malzeme, görselliklerine göre; kalınlık dağılımı, saptırma, elektriksel iletkenlik, dayanım, ve servis ömrü incelenir. Bunu takiben, bütün hücre üretimi boyunca hücrelerin ağırlığı, yansıması, yapısı, alan, ve köşe dayanımları ve tabaka kalınlıkları gibi çeşitli denetimler yapılır. Ayrıca; kırılma indisi, yansıma, parmak izi etkileri test edilir ve hücreler elektriksel voltajlarına göre ayrılırken, bağlantı noktalarının sıcaklık katsayısı, ışık kaynaklı bozulması, kaynaklama ve tork dayanımı da incelemeye tabi tutulur.
 
CSUN
KALİTE KONTROL
PANEL ÜRETİMİ
Panel üretim süreçlerinde kullanmak üzere satın alınan backsheet, temperli cam, silika jel, bağlantı kutusu, çerçeve, lehim tozu, ve EVA kağıtları gibi tüm malzemeler detaylı bir iç denetime tabi tutulur. Birleştirme işleminde, hücrelerin panelin içerisine yerleştirilmesi ve laminasyondan önce ve sonra Electro Luminescenc (EL) ölçümleri ile laminasyon yapılır. Çerçeveleme işleminden sonra bağlantı kutusu yerleştirilir ve güvenli sabitleme testi yapılır. Bu işlemlerden sonra akım-voltaj değerleri ve panellerin görselliği kontrol edilir. Son paketleme ve kargolama denetimleri ürünlerin paketlenip fabrikadan çıkmaya hazır hale geldiği zaman yapılır. Personelimiz, ürün özellik ihtiyaçlarına uygun olarak üretimin her sürecinde titizlikle çapraz kontroller ve rastgele numune testleri yapar. Ayrıca; panellerimiz için yedek parça ve malzemelerin güvenilirliğini denetleyen panel güvenilirlik denetimi ve TÜV ve ISE tarafından 3. şahıs yani bağımsız testler de yapılmaktadır.
 
CSUN
GARANTİ
10 Yıl Ürün Garantisi
CSUN ürünlerinin malzemede ciddi gözle görülür kusurlardan arındırılmış olduğunu ve IEC61215, IEC61730, ve UL1703 standartları ile belirlenen işçilik veya normal uygulama ve kullanımda oluşan olağandışı bir güç çıkışı kusurlarından arındırılmış olduğunu, CSUN'ın kurulum ve servis koşullarını belirten kurulum klavuzunda da belirtildiği gibi başlangıç tarihinden itibaren 10 yıldır. 25 Yıl Güç Çıkışı Garantisi CSUN; normal uygulama, kullanım, kurulum ve servis koşullarında (CSUN'ın kurulum klavuzunda belirtildiği gibi) garanti başlangıç tarihinden itibaren 25 yıl garanti vermektedir. CSUN polikristal ürünlerinin ilk çıkış gücü CSUN'ın ürün veri sayfasındaki minimum çıkış gücünün %97,5'inden daha az olamaz, daha sonra çıkış gücü kaybı her yıl %0,7'yi aşamaz ve 25. yılda %80,7 ile sonuçlanır. CSUN monokristal ürünlerinin ilk çıkış gücü CSUN'ın ürün veri sayfasındaki minimum çıkış gücünün %96,5'inden daha az olamaz, daha sonra çıkış gücü kaybı her yıl %0,68'i aşamaz ve 25. yılda %80,18 ile sonuçlanır.

Üçüncü Şahıs Sigortası: Müşterilerimizin yatırımlarındaki kazançlarını korumak ve risklerini en aza indirmek için Amerikan Power Guard Firması ile 3. şahıs sigortası sunan CSUN, panellerini şirketin iş performansından bağımsız olarak garanti altına almaktadır. CSUN, 2013 yılında Japonya'daki müşterileri için 3. şahıs sigortası olarak benzer YDPIC SolarSafe'i seçmiştir. Bu sigortalar;
 
  • 25 yıl süre ile geçerlidir.
  • Bekleme süresi yoktur.
  • Dünya genelini kapsar.
  • İptal edilemez.
  • Bankaların ve borç verenlerin ihtiyaçlarına uygundur.
  • 3. şahıs iflas haklarına sahiptir.


Power Guard sigortasının kaydı CSUN tarafından yapılmaktadır. CSUN, satılan bütün ürünlerin seri numarasını Power Guard'a raporlamaktadır. Müşterilerimiz online olarak Power Guard kapsamlarını görebilirler: (http://powerguardsnverify.com)

 
SERTİFİKALAR:

IEC61215 / IEC61730 / IEC61701 / IEC62716 / UL1703 * ISO 9001: Quality Management System * ISO 14001: Environmental Management System * OHSAS 18001: Occupation Health and Safety Management System


 
CSUN’ın polikristal paneller için
en yeni performans garantisi
 


 

CSUN’ın monokristal paneller için
en yeni performans garantisi
Sayfa Başına Dön