CSUN'ın da aralarında bulunduğu Çinli yatırımcılar Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'le bir araya geldi

Çin Halk Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği’nin 21 Kasım 2017 tarihinde düzenlediği “Türkiye-Çin İş Yemeğinde” Türkiye’de yatırımları bulunan enerji, finans, telekomünikasyon ve ulaşım gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren 15 Çin şirketi ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek biraraya geldi. Gerçekleştirilen toplantıya  CSUN Genel Müdürü Michael Ying katılım sağlayarak görüş alışverişinde bulundu.  


Sayın Mehmet Şimşek’e CSUN’ın güneş enerjisi alanındaki öncü rolü ve gerçekleştirdiği 1.2 GW’lık toplam panel tedariğiyle Türkiye’nin en fazla panel üreten firması olduğunu bilgisi aktarıldı. CSUN güneş enerjisi alanında faaliyet gösteren yabancı firmaların dikkatini Türkiye’ye çevirmesine vesile olarak Türkiye’ye duyulan güvenle yatırımların artmasına katkıda bulunarak  Türkiye-Çin ekonomik ilişkileri adına güzel bir örnek teşkil ettiği ifade edildi.


Başbakan Yardımcısı Şimşek’le yenilenebilir enerji kaynakları ve trendleri hakkında mütalaada bulunularak CSUN’ın önümüzdeki dönem planları aktarıldı. Şimşek CSUN’ın başarılarına olan inancını ifade etmekle kalmayıp CSUN örneğinde olduğu gibi Çin yatırımlarının Türkiye’ye yatırımlarını derinleştirmeleri, Türkiye ekonomisinin inşasına katkılarını artırmaları ve Türk ortaklıklarıyla kazan-kazan prenisibi üzerine hareket etmeleri noktasındaki temennilerini ifade etmiştir.


CSUN olarak Sayın Şimşek’in temenni ve dileklerini muazzam derecede önemsemekteyiz. Toplantının devamında CSUN’ın Türkiye-Çin işbirliğinden doğacak fırsatların değerlendirilmesiyle ticaret hacminin büyümesini amaçlayan Çin’in “Bir Kuşak Bir Yol” ve Türkiye’nin “Orta Koridor” projelerinin gerçekleşmesinde gereken katkıyı yapmaya devam edeceği vurgulandı. 

25 Kasım 2017 HABERLER Bütün Haberler
Sayfa Başına Dön